ZPĚT

FAKTA A INFORMACE O SIOBHAN DONAGHY:

CELE JMENO: Siobhán Emma Donaghy (kdyz se vydala na solovou drahu, vystupovala nejakou dobu pod jmenem SHANGHAI NOBODY, coz je anagram jejiho praveho jmena)

DATUM NAROZENI: 14.6.1984

MISTO NAROZENI: Londýn

RODICE: oba Irove

SOUROZENCI: 2 starší sestry - (Bevin o rok a půl a Roisin o 3 roky). Blondýnka Bevin pracuje jako PR Manager a tmavovláska Roisin je make-up artist, hair artis & nail artist (vlasy, nehty, make-up). Roisin má dceru Tilly, kterou mám Siobhan moc ráda.

DOMACI ZVIRATA: 2 pejsci (Yorkshire terrier jmenem Elvis a Dolly)

ZALIBY: nakupovani

OBLIBENY CASOPIS: New Scientist

REKLA O SOBE: "Umim byt hodne spolecenska a hlucna, ale taky tak ticha a citliva."


OBLIBENI ZPEVACI:
Madonna
Bon Jovi
Kate Bush
The Cocteau Twins
Jeff Buckley
Semisonic
10cc
Björk
The Doves
Loretta Lynn
Massive Attack
Muse
RatatatZAJIMAVOSTI:
+ Ji jen bile maso (kurata, ryby).
+ Je katolicka.
+ Vzdycky, kdyz kouka na film Zelena mile, tak se rozbreci.
+ Je povestna vasniva hracka Scrabblu.
+ V roce 2001 opustila skupinu a vydala se na solovou drahu (objevila v sobe umelecke sklony, pise si vlastni texty a sklada hudbu).
+ Krize v lasce resi tim, ze se z toho vypise a slozi o tom pisen.
+ Jeji prvni singl se jmenuje Overrated (vysel v roce 2003).
+ Jeji prvni album ma nazev Revolution In Me.
+ Poté, co odesla ze Sugababes si v roce 2001 nechala udelat tetovani na zapesti. Je to jeji jmeno v japonstine (vice v odkazu JEWELLERY)
+ V roce 2001 delala ridicak.

KARIÉRA: Poté co Siobhan opustila Sugababes v roce 2001, přemýšlela o tom, že se vrátí do školy. Ale jednou na dovolené Siobhan potkala svého bývalého producenta (z dob Sugababes) a nakonec slovo dalo slovo a Siobhan začala pracovat na svém prvním solo albu Revolution in Me, které bylo vydáno v roce 2003. Bohužel album nebylo úspěšné z důvodu nedostatečné propagace ze strany nahrávací společnosti. Z alba byly vydány pouze dva singly (Overrated a Twist of Fate), třetí singl už vydán nebyl, i když se spekulovalo, že to měl být Iodine.
Siobhan si dala pár let pauzu a v roce 2007 vydala druhé solové album s názvem Ghosts. I přesto, že měla smlouvu na další dvě alba, byla znovu vyhozena nahrávací společností, protože ani její druhé album nebylo úspěšné (opět se dá mluvit o nedostatečné propagaci). Historie se opakovala – opět byly vydány pouze dva singly (Don’t Give It Up a So You Say), třetí singl měl být Medevac, ale na něj už se nedostalo.
Poté – v letech 2007-2008 – se Siobhan objevila v předelávce muzikálu Rent, kde hrála roli Mimi.
Pak Siobhan pracovala pro modelingovou agenturu Storm a v lednu 2012 dala výpověď, aby mohla začít nahrávat album s Mutyou a Keishou. Až v červenci se oficiálně potvrdilo, že se původní Sugababes daly znovu dohromady. Od té doby se ve studiu stále nahrává nové album MKS.